1. Start
  2. Dokumenty
  3. Mammoth ThumbNAILER
  4. Wprowadzenie

Wprowadzenie

Logo MTNMammoth ThumbNAILER powstał w celu ułatwienia konwersji plików cyfrowych kopii materiałów archiwalnych (skany z materiału aktowego, mikrofilmów itp.) do postaci umożliwiającej ich publikacje na stronie Szukaj w Archiwach. Użytkownik w wygodny sposób ma możliwość przetworzenia bardzo dużych ilości plików kopii wzorcowych i zapisania ich w dowolnym formacie graficznym (ponad 100) w 3  różniących się rozmiarem kopiach gotowych do udostępnienia.

MTN jest wysoce konfigurowalny tak aby jak najlepiej sprostać aktualnym wymaganiom Archiwów Państwowych. Użytkownik ma możliwość dostosowania wielu parametrów konwersji dla każdej z kopii osobno:

  • format docelowy
  • format obsługiwanych plików (formaty z poza listy nie będą brane pod uwagę w czasie konwersji)
  • stopień kompresji
  • wymiary

W razie niepowodzenia konwersji pliku, jest on dopisywany do listy błędów, która może zostać przekonwertowana ponownie bez potrzeby wybierania poszczególnych plików. Oprócz tego z każdego procesu tworzony jest plik dziennika konwersji ze wszystkimi informacjami dotyczącymi procesu konwersji. Dzięki temu w łatwy sposób można odnaleźć ewentualny problem w celu jego likwidacji.

Przy każdym procesie konwersji jest tworzona i zapisywana lista plików przeznaczonych do przetworzenia, dzięki temu użytkownik ma możliwość zatrzymania konwersji i wznowienia jej później. MTN zapisuje również informację, który plik był ostatnio przetwarzany można więc wznowić pracę od następnego pliku z lisy.

UWAGA! Program zapisuje w swoich ustawieniach informacje o pozycji (numer) ostatniego pliku. Aby kontynuować konwersję od niego należy wczytać ostatnio utworzoną listę plików. Program zapamiętuje tą informację również. Należy jednak pamiętać, że wczytanie innej listy będzie skutkowało niepożądanymi rezultatami konwersji.

 

Czy ten artykuł był przydatny? Tak Nie

Jak możemy pomóc?

Dodaj komentarz